x
Vlag wappert aan de stok 2023

Activiteiten Klimaatweek 2025

Maak je je zorgen om het klimaat? Wil je wat doen en graag weten wat of hoe? Of ben je al bezig en wil je meer doen? Het hoeft niet meteen perfect, begin met een (kleine) stap. Tijdens de klimaatweek ontmoet je andere Gouwenaars die duurzamer willen leven en kun je inspiratie opdoen. Doe je mee met een van de activiteiten uit het programma?

Zaterdag 8 november

Duurzame markt, 10 tot 16 uur

Van 10 tot 16 uur kun je terecht bij de Duurzame markt in de Sint Jan. Bij ruim 40 kramen kun je terecht voor alles wat je wilt weten over energie besparen, vergroenen en omgaan met het veranderende klimaat. Ook leuke workshops, stel je vraag aan de wethouder en lekkere catering.

Duurzame markt Sint Jan

Zero Waste tour, 13 tot 15 uur

Van 13 tot 15 uur kun je mee met de Zero waste tour door de binnenstad van Gouda. Maak kennis met de leukste winkels die duurzame producten verkopen of waar je zonder afval boodschappen kunt doen. Inspirerende verhalen van gedreven ondernemers. Meld je aan voor de tour.

Zero waste tour

Maandag 10 november

Hijsen klimaatvlag, 11.00 uur

Start van de klimaatweek: wethouder Judith Sargentini hijst om 11 uur de klimaatvlag voor het Huis van de Stad en houdt een korte toespraak.

Film Ocean in het Filmhuis, 20.00 uur

David Attenborough neemt kijkers mee op een adembenemende reis en laat zien dat de oceaan het belangrijkst is voor onze overleving en het nergens voller is van leven, verwondering en verrassing dan in de oceaan. Prachtige, meeslepende beelden onthullen de realiteit en de uitdagingen voor onze oceaan. Toch is het een verhaal van optimisme: Attenborough laat zien dat de oceaan zich kan herstellen tot een glorie die alles wat iemand ooit heeft gezien te boven gaat. Zie filmhuis Gouda.

Film Ocean

Donderdag 13 november

Lezing Bernice Notenboom, 19 tot 22 uur

"De Klimaatgeest: Waarom Weten niet Genoeg is"

Bernice Notenboom is de eerste Nederlandse vrouw die naar zowel de Noord- als Zuidpool is geskied. Als klimaatjournalist, poolreiziger en filmmaker deelt ze haar ervaringen van deze extreme expedities.
Haar werk heeft wereldwijd impact, zowel door haar persoonlijke verhalen als door de indrukwekkende beelden. Bernice biedt concrete stappen en inspiratie voor actie. Ze opent ogen met een positieve kijk op de toekomst. Ze laat zien dat we samen veel in onze mars hebben om het tij te keren.

De lezing is gratis en vindt plaats in de Theaterbakkerij. Na afloop signeert ze haar nieuwe boek "Survival Mind". Meld je aan voor de lezing.

Boek Bernice Notenboom